יום שני, 23 במאי 2011

מכונת כביסה!

מכונת כביסה!
מזל שהמציאו את מכונת הכביסה ואני ברת מזל שנולדתי לתקופה כזאת שיש מכונת כביסה, כי רק המחשבה שאני הייתי אמורה לכבס ביד את הכמויות הבלתי נגמרות האלה של כבסים ביד, באיזה נהר, אגם או כדומה  מעוררת בי תהיות קשות!!!
הכמויות הענקיות של כביסה שמשפחה של 4 נפשות יכולה לייצר +  מגבות וסדינים של עיסויים שבעלי מייצר הביאו אותי להתעסקות יומיומית במכונת הכביסה, דבר שלא ראיתי בצורה חיובית מכיוון שהדבר גוזל זמן ואנרגיה!
אז איך הופכים את המפגש עם מכונת הכביסה לנעים ומינימלי?
כמו כל דבר ניהול זמן!!!
החלטתי לאמץ את שיטת יום הכביסה, באותו יום מריצים 8 סבבים או יותר של מכונת כביסה, תולים, מחכים שיתייבש, מורידים כביסה ומחכים ליום אחר בכדי לקפל את הכמות המדהימה הזאת של כביסה!
אז אני אסביר את ההיגיון מאחורי כל העניין, כמו בשיטת הסרט הנע מסיימים קודם כל שלב אחד בסרט :
כיבוס תלייה וייבוש הכל בבת אחת מתרכזים בעניין יום אחד ומסיימים את זה!
ואז במשך כל השבוע אין לנו כל מפגש עם מכונת הכביסה, סבונים, מורידי כתמים, אבקות וכו' ואפשר להתפנות גם לדברים אחרים!
כמובן שזה תלוי בכמויות הכביסה שבידיכם יכול להיות שתספיקו גם לקפל ולשים במקום ביום אחד לי זה לא כ’’כ עובד מכיוון שיש עוד כמה משימות על צלחתי כל יום!
אז את הקיפול ולשים במקום אני שומרת ליום אחר, איזה כיף!
מכיוון שהמשימות הסיזיפיות האלה לא נגמרות אני מנסה לחלק אותם, בכדי שני אוכל להתמודד איתם בלי להשתעמם ממש, למרות שאני מוצאת שבחלק מהפעולות כמו תליית כביסה, מיון וקיפול יש משהו זני ומרגיע!!!
תנסו להסתכל על זה בזויות אחרת ואולי תגלו שאתם ממש עושים מדיטציה בו בזמן של כל המשימות הנפלאות האלה!!!


אבל הנה כמה טיפים טובים שעוזרים לי שאני נפגשת עם מכונת הכביסה שלי מקווה שהם ייעזרו לכם גם!!

הפרדה
להפריד כביסה נשמע פשוט אבל שמתי לב שהרבה אנשים לא מקפידים בעניין ואז יוצא להם בגדים בגווני פסטל למיניהם!לבן — כל הלבנים למיניהם, בז', פסטלים
כהה— שחור, כחול. ירוק כהה,
צבעוני— אדום, כתום, צהוב, סגול

יקל על העניין עם יהיה לכם סל כביסה נפרד לכל קבוצה, 3 במספר ואז אפשר להפריד ששמים את הבגדים בסל והכל יחכה לכם מוכן לכביסה!!!

מכונת כביסה!


כתמים ודברים אחרים
אחרי שנים של ניסיון לעקוב אחרי כל הטבלאות הנפלאות ששולחים על הורדת כתמים החיים שלי נעשו פשוטים שמישהו גילה לי שאפשר להוריד כמעט כל כתם ע’’י שימוש בסבון כלים נוזלי ירוק וסמיך מאז אני קונה  אותו  במיכל של 4 ליטר ומעבירה לבקבוק קטן יותר שיהיה נוח לשימוש.
על כל בגד שיש עליו כתם אני מורחת לפעמים בנדיבות , כמובן תלוי בכתם!
בד’’כ כתמי שוקולד מניסיון לא יורדים לגמרי השתמשו ברעיון של הפוסט

כתמי שמן ממגבות וסדינים  אפשר פשוט להוסיף שלוק של סבון כלים בתא של אבקת הכביסה ושלוק חומץ בתא של מרכך הכביסה, זה טוב גם לטיפול באבנית של המכונה

את הבגדים אני הופכת ומקפלת קלות לפני שאני מכניסה למכונת הכביסה רק מכיוון שאני לא מתלהבת מהרעיון שאני אצטרך לגהץ את הכל לכשזה ייצא מקווצ’ץ אח’’כ — בהחלט שווה את ההשקעה של עוד מספר שניות !!

מכונת כביסה!

חולצות מכופתרות או כל בגד  שדורש גיהוץ בעדיפות לכבס בנפרד בכביסת יד עם סחיטה עדינה ואח’’כ לתלות על קולב לייבוש מלא ואז נשאר רק גיהוץ מינימלי וקצר ביותר.
איזה תוכניות של מכונת הכביסה להשתמש?
את רוב הכביסות של בגדים רגילים אני עושה על תוכנית של עד 40 מעלות בד’’כ על תוכנית של כביסת יד במכונת הכביסה, יותר קצרה, חוסכת באנרגיה ומנקה באותה מידה!
מגבות וסדינים ב40 מעלות תוכנית  רגילה
ומגבות וסדינים של עיסוי ב60 מעלות
מה שנשאר זה רק לתלות ולקפל..........

מכונת כביסה!

זהו סיימנו
הרבה אהבה לכולנו במיוחד למכונת הכביסה שלי!!

סיגל
מכונת כביסה!

תגובה 1: